Jaki uchwyt do telefonu kupić? Najlepsze uchwyty samochodowe

Jadąc samochodem najważniejszą kwestią, która powinna pochłaniać całą uwagę kierowcy, jest droga i inni uczestnicy ruchu drogowego. Kiedy dodatkowo trzeba kontrolować trasę, dobrej jakości uchwyt na telefon jest niezbędny.

SKLEP

Poszukujesz najlepszych uchwytów samochodowych? Nasz sklep ma dla Ciebie idealne produkty, które sprawią, że dojedziesz do celu bezpiecznie i bezproblemowo!
Magnetyczny uchwyt samochodowy Baseus Magnetic Air Vent na kratkę nawiewu
KUP
Uchwyt samochodowy Samsung Vehicle Docks EE-V200SA
KUP
Uchwyt samochodowy z ładowarką magnetyczną Nillkin QI na kratkę nawiewu
KUP

Jaki uchwyt do telefonu?

Pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać przy wyborze uchwytu na telefon do auta, jest – gdzie umieścić telefon, żeby było nam najwygodniej? Istnieje kilka rodzajów uchwytów – montowanych na kokpit, szybę, kratkę nawiewu lub zagłówek. Ta ostatnia opcja nie jest jednak dla kierowcy, ale dla pasażera, używana na przykład do oglądania filmu podczas jazdy.

Dlaczego miejsce montażu uchwytu telefonu jest ważne? Po pierwsze, telefon musi być w takim miejscu, aby nie utrudniał jazdy i nie odwracał uwagi kierowcy. Powinno się swobodnie na niego patrzeć (na przykład podczas korzystania z mapy, GPS), ale nie należy umieszczać go w centrum pola widzenia. Drugą bardzo ważną sprawą jest umiejscowienie telefonu tak, aby móc swobodnie do niego sięgnąć. Trzecią kwestią jest ładowarka – jeżeli kierowca planuje używać podczas jazdy kabla ładującego, uchwyt na telefon powinien być zamontowany w bezpiecznej odległości od nóg i rąk kierowcy, aby kabel nie utrudniał jazdy. Bardzo dobrym wyborem jest również model uchwytu z ładowarką magnetyczną, dzięki której telefon ładuje się bezprzewodowo za pomocą technologii QI.

Kolejnym częstym pytaniem jest - jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać, kiedy często zmieniamy auto? O ile z wyborem uchwytu do własnego samochodu zazwyczaj nie ma takich wątpliwości, ponieważ jego rozmiar zazwyczaj nie ma dużego znaczenia, o tyle w sytuacji, kiedy uchwyt używany jest w kilku samochodach i kierowca zawsze chce mieć go pod ręką (w kieszeni, torebce czy saszetce), małe wymiary są bardzo ważne. Duży uchwyt nie sprawdzi się w tej sytuacji, zaś najlepszym wyborem będzie niewielki uchwyt magnetyczny montowany na kratce nawiewu.

Magnetyczne uchwyty do telefonu

Modele magnetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród kierowców i jest to najczęściej wybierany uchwyt na telefon do samochodu. Opinie na jego temat są znakomite i nic w tym dziwnego, ponieważ jego uniwersalna konstrukcja zachwyca wszystkich kierowców. Pierwszym plusem są jego niewielkie wymiary i wysoka jakość wykonania. Większość akcesoriów tego typu jest zrobiona z wytrzymałego aluminium, co stanowi bardzo dobrą alternatywę dla ich plastikowych odpowiedników. Ponadto montaż uchwytów magnetycznych do auta jest prosta i intuicyjna, a także pasuje do każdego modelu samochodu. Kolejnym plusem jest zastosowanie bardzo silnych magnesów, które gwarantują stabilne i bezpieczne umiejscowienie telefonu. Głowice użyte w uchwytach są ruchome, więc umożliwiają nachylenie telefonu pod idealnym dla kierowcy kątem tak, aby korzystanie z nawigacji było komfortowe i bezpieczne w 100%. Dodatkowo dzięki podkładce magnetycznej uchwyt kompatybilny jest ze smartfonami i tabletami każdej wielkości. Wszystkie te właściwości i możliwości zastosowania tego modelu uchwytu samochodowego zdecydowanie dają mu miejsce na podium.

NAJNOWSZE WPISY

Wszystkie najświeższe wiadomości ze świata nowych technologi zbieramy w jedno miejsce. Odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące telefonów komórkowych, komputerów czy tabletów..
Akcesoria do smartfona, które warto mieć podczas wakacji

Jakie przydatne akcesoria do smartfonów będą niezastąpione podczas wyjazdów i wycieczek wakacyjnych? Które z nich warto mieć, a które dodatki do telefonu będą dodatkowo wyjątkowym użytkowym gadżetem?

Na co zwracać uwagę przy zakupie smartfona? 3 najważniejsze porady

Smartfony niemalże całkowicie zastąpiły klasyczne modele telefonów komórkowych. Dzięki wszechstronnym funkcjom stały się praktycznie niezbędne do życia we współczesnym świecie.