Akcesoria do smartfona, które warto mieć podczas wakacji

Jakie przydatne akcesoria do smartfonów będą niezastąpione podczas wyjazdów i wycieczek wakacyjnych? Które z nich warto mieć, a które dodatki do telefonu będą dodatkowo wyjątkowym użytkowym gadżetem?

Smartfon wielozadaniowy na wakacjach

Telefon, na co dzień używany do kontaktu ze znajomymi albo do pracy, często podczas wakacji zmienia nieco swoje zastosowanie. Zaawansowane smartfony umożliwiają wykorzystanie ich jako doskonałe nawigacje czasu rzeczywistego, zarówno w wycieczkach pieszych, jak i samochodowych.

Przydatne będą specjalne uchwyty, umożliwiające bezpieczne zamocowanie telefonu w pojeździe albo też lepszy chwyt podczas przenoszenia. Często wybierane w okresie wakacyjnym dodatki do telefonów to selfie stick oraz karty pamięci, wspierające fotografów wykorzystujących smartfona do utrwalania wakacyjnych momentów.

Doskonałe soczewki i matryce w smartfonach przewyższają jakością robionych zdjęć niejeden aparat kompaktowy, dlatego powoli wypierają je z rynku. Można nawet, jako wyjątkowy gadżet, dokupić obiektywy i lampy led do smartfona, by zdjęcia nim wykonywane nabrały wyjątkowego charakteru. Wieczorami telefon może stać się mini centrum rozrywki, warto więc zakupić dodatkowe słuchawki albo głośniki mobilne, aby wspólnie móc oglądać materiały wideo czy słuchać muzyki.

By nie zabrakło energii

Telefony intensywnie wykorzystywane podczas wakacji jako aparat fotograficzny, kamera czy nawigacja, zużywają zwykle sporo prądu. Wyjeżdżając na wakacje, zapewne każdy pamięta o zabraniu odpowiedniej ładowarki. Jeżeli podróż ma się odbywać samochodem, niezbędne akcesoria do smartfona to dobrej jakości ładowarka samochodowa oraz dodatkowy przewód. Warto, by był on wysokiej jakości, w oplocie utrudniającym jego splątanie.

Ciekawym rozwiązaniem będzie kabel z wbudowanym adapterem złącza, dzięki któremu może ładować zarówno telefony z gniazdem microUSB, jak i na przykład USB-C czy w innych wersjach lightening. Jeżeli przewiduje się natomiast długie pobyty poza miejscami ze źródłem zasilania, niezbędny będzie pojemny power bank, który może być wbudowany w etui.

Intensywny wypoczynek i telefon

Wakacje dla wielu osób to czas aktywnego wypoczynku. Jeżeli nie chcą oni rozstawać się z telefonem podczas uprawiania sportu, mogą wybrać praktyczne dodatki do telefonu, umożliwiające jego użytkowanie podczas biegu czy wędrówki górskiej. Dobry futerał sportowy posiada wytrzymałe i wygodne zapięcie oraz możliwość wyprowadzenia przewodów słuchawkowych. Może być naramienny albo w formie saszetki - nerki z dużym okienkiem na telefon.

Często wybierane i niezwykle przydatne na wakacjach nad wodą akcesoria do smartfonów, to wodoszczelne etui na telefon. Proste w konstrukcji i wytrzymałe, pozwoli na ochronę sprzętu przed wilgocią nawet w wyjątkowych sytuacjach. Wielbiciele sportów rowerowych docenią z pewnością wodoodporny uchwyt na telefon do rowerów.

Poza wszystkim, warto również pamiętać o szkle hartowanym, chroniącym urządzenie.

NAJNOWSZE WPISY

Wszystkie najświeższe wiadomości ze świata nowych technologi zbieramy w jedno miejsce. Odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące telefonów komórkowych, komputerów czy tabletów..
Jaki uchwyt do telefonu kupić? Najlepsze uchwyty samochodowe

Jadąc samochodem najważniejszą kwestią, która powinna pochłaniać całą uwagę kierowcy, jest droga i inni uczestnicy ruchu drogowego. Kiedy dodatkowo trzeba kontrolować trasę, dobrej jakości uchwyt na telefon jest niezbędny.

Na co zwracać uwagę przy zakupie smartfona? 3 najważniejsze porady

Smartfony niemalże całkowicie zastąpiły klasyczne modele telefonów komórkowych. Dzięki wszechstronnym funkcjom stały się praktycznie niezbędne do życia we współczesnym świecie.